Nilgün Kuruöz

Görevi : Danışman

Nilgün Kuruöz, çoğunu finans sektörünün öncü kurumlarında geçirdiği 26 yıllık profesyonel deneyiminin 24 yılında çeşitli yapı ve boyutta ekiplere liderlik yapmış bir yöneticidir.

“Mesleğiniz nedir?” sorusuna “bilgisayar mühendisiyim” yanıtını vermekle birlikte kurumsal çalışma hayatı boyunca bilgi teknolojilerine ilaveten farklı alanlarda sorumluluk almış ve yazılım uzmanından başlayarak genel müdür yardımcısına uzanan birçok ünvanda görev yapmıştır.

Müşteri olarak teknoloji ürün ve hizmet alımlarını ve tedarikçi ilişkilerini yönetmiş hem de ödeme sistemleri alanında finans kurumlarına hizmet veren girişimci bir şirketin kurucu ve yönetici ortaklarından olarak, bilgi teknolojileri ve operasyonel hizmet sunmaktan sorumlu olmuştur.

Efsane olmuş liderlerle çalışmış, dünyaca ünlü uluslarası danışmanlık kuruluşları ile projeler yapmış, Türkiye Bankacılık Sektörünü teknoloji olarak en ileriye taşıyan projelerde gorev almış ve zorlu birleşme ve deviralma operasyonları gerçekleştirmiştir.

Çalışma hayatı boyunca en çok keyif aldığı ve fark yarattığını hissettiği rol, alanından bağımsız, dönüşüm gerçekleştiren büyük ölçekli, karmaşık proje ve programlara liderlik etmek olmuştur.

Böylece

birarada içeren özgün bir bilgi ve yetkinlik birikimi oluşmuştur.

Birkaç yüz kişilik, coğrafi olarak dağıtık, farklı jenerasyonlardan ve çok uluslu ekipleri başarıyla yönetmiştir. Doğru hedefleri ve hedeflere giden adımları netleştirmekten keyif alır. İletişim sorunları olan, hatta farklı kültürlerden gelen tarafları aynı hedefler etrafında birleştirerek verimli çalışmalarını sağlama becerisi yüksektir.

Analitik ve çözümcü düşünme konusunda güçlüdür ve uç kullanıcı deneyimine odaklıdır.

Nilgün Kuruöz, çalışma hayatının bundan sonraki kısmında kurumlarda ve bireylerde dönüşüm yaratmaya odaklanarak danışmanlık, mentörlük ve koçluk yapmak üzere Nilsight Danışmanlığı kurmuştur.

Tüm hizmetlerimizi İngilizce de sunabilmekteyiz.